search
REKLAMA
News

Zooey Deschanel o niesławnym thrillerze science fiction ZDARZENIE: “Może ludzie go nie zrozumieli”

“Zdarzenie” zostało zmiażdżone przez krytyków.

Łukasz Budnik

26 lipca 2022

REKLAMA

W 2008 roku na ekrany trafił thriller science fiction Zdarzenie M. Nighta Shyamalana, w którym główną rolę zagrał Mark Wahlberg. Grał on nauczyciela, który chce uratować swoją rodzinę przed tajemniczym zagrożeniem powodującym, że ludzie popełniają masowe samobójstwa. Film został zmiażdżony przez krytyków (18% w serwisie Rotten Tomatoes) i nie był sukcesem finansowym. 

W żonę postaci Wahlberga wcieliła się Zooey Deschanel, która w nowym wywiadzie z Guardian wypowiedziała się o filmie Shyamalana. Aktorka stwierdziła, że thriller “nie był powszechnie uwielbiany” i dodała:

M. Night Shyamalan miał konkretną wizję i wszyscy chcieliśmy ją zrealizować. Zaufałam mu, bo to świetny filmowiec. Dopiero gdy obejrzałam film zorientowałam się, że celował w stylizowany horror, coś w stylu “Ptaków”, i może ludzie tego nie zrozumieli. Świetnie pracowało się z nim i Markiem Wahlbergiem, ale nie jestem pewna, czy pasuję do thrillerów. Najbardziej lubię grać w komediach.

Zdarzeniu negatywnie wypowiadał się sam Wahlberg, nazywając dzieło Shyamalana słabym filmem i dodając:

“Zdarzenie”. Je*ać to. Jest jak jest. Je*ane drzewa. Rośliny. Je*ać je. Nie wińcie mnie, że nie chciałem próbować grać nauczyciela biologii. Przynajmniej nie grałem policjanta.

Także Shyamalan przyznawał, że zdaję sobie sprawę z “niespójności” tonu filmu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA