search
REKLAMA
News

Zobaczcie pierwszy zwiastun i plakat THE OFFICE PL, polskiej wersji BIURA

“The Office PL” zadebiutuje 22 października.

Łukasz Budnik

30 września 2021

REKLAMA

W 2001 roku zadebiutowało Biuro, brytyjski serial stworzony przez Ricky’ego Gervaisa oraz Stephena Merchanta. Produkcja doczekała się wielu remake’ów w różnych krajach, z czego najpopularniejszy jest ten amerykański, gdzie główne zagrali m.in. Steve Carrell, John Krasinski, Rainn Wilson i Jenna Fischer. Kilka tygodni temu Canal+ poinformowało, że we współpracy z BBC Studios tworzy polską wersję serialu. 

Przypomnijmy, że polska wersja – zatytułowana The Office PL – będzie osadzona w polskich realiach, choć scenariusze są konsultowane z BBC i akceptowane z góry. Akcja będzie rozgrywać się w Siedlcach w firmie zajmującej się produkcją wody mineralnej i prowadzonej przez pozbawionego autorefleksji Michała. Przedsiębiorstwo zostanie przejęte przez nowego właściciela, co zaniepokoi pracowników. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za reżyserię odpowiada Maciej Bochniak, a za scenariusz Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło oraz Mateusz Zimnowodzki. Kierownikiem literackim z ramienia Canal+ jest Michał Oleszczyk. Producenci zaznaczają, że w polskiej wersji serialu zobaczymy silną kobiecą bohaterkę (w tej roli V. Aleksander), która będzie równoprawną przeciwniczką głównego bohatera.

Dziś Canal+ pokazał pierwszy zwiastun oraz plakat produkcji.

Premiera została zaplanowana na 22 października.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA