Connect with us

News

Zobaczcie pierwszy zwiastun ekranizacji bestsellera POKOLENIE IKEA

Film trafi do kin w marcu.

Published

on

Zobaczcie pierwszy zwiastun ekranizacji bestsellera POKOLENIE IKEA

3 marca do kin trafi ekranizacja bestsellerowej powieści Pokolenie Ikea autorstwa Piotra C. Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu – sprawdźcie, jak się zapowiadakino erotyczne skupione na męskim bohaterze”.

Advertisement

W zapowiedzi od dystrybutora Next Film czytamy:

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum.

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Advertisement

Reżyser mówi:

Najważniejszymi inspiracjami dla „Pokolenia Ikea” są filmy „Don Jon” (reż. Joseph Gordon-Levitt, 2013) i „Dziennik Bridget Jones” (reż. Sharon Maguire), które pod płaszczykiem płytkiej komercji i nasyconych kolorami obrazków ukryły przesłanie społeczne dotyczące związków. Twórczość Piotra C. obrazuje zmiany w relacjach damsko-męskich w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

Advertisement

Występują: Bartosz Gelner, Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Kraśko, Sławomir Mandes, Mateusz Dymidziuk, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Marta Bryła. Film wyreżyserował Dawid Gral, który jest też autorem scenariusza.

Advertisement

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

Advertisement
Kliknij, żeby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *