search
REKLAMA
News

ZŁOTE GLOBY 2022 zostaną rozdane, choć bez transmisji w NBC

HFPA rozda Złote Globy 2022, choć nie wiadomo jeszcze, w jakiej formie.

Łukasz Budnik

12 października 2021

REKLAMA

Pod koniec lutego na łamach Los Angeles Times ukazał się artykuł, który ujawnił, że wśród ówczesnych 86 członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association, HFPA) – przyznającego Złote Globy – byli wyłącznie biali dziennikarze. To nie wszystko – członkom stowarzyszenia zarzucono, że przyjmują podarki od osób reprezentujących produkcje, na które potem mogą głosować w plebiscycie. Postawiło to ich w złym świetle.

Po dwóch miesiącach zarząd HFPA przygotował oświadczenie, w którym zapewnił, że zostały podjęte działania mające mieć pozytywny wpływ na sytuację i szykują się strukturalne zmiany. Propozycja zmian nie została dobrze przyjęta przez przedstawicieli Netfliksa i Amazona, sceptyczne były także gwiazdy Hollywood, w tym Scarlett Johansson oraz Tom Cruise, który oddał swoje statuetki. Z kolei NBC zapowiedziało, że nie podejmie się transmitowania przyszłorocznej gali rozdania.

Od tamtej pory w HFPA wprowadzono już kilka reform – między innymi dodano nowych członków (w tym czarnoskórych) oraz zakazano przyjmowano prezentów. Wczoraj stowarzyszenie poinformowało, że zamierza rozdać Złote Globy za rok 2021. W komunikacie przesłanym przez HFPA nie ma szczegółów dotyczących tego, czy w związku z brakiem transmisji w NBC ceremonia się odbędzie, czy też zostaną jedynie ogłoszeni laureaci; kwestią otwartą pozostaje też to, ile gwiazd byłoby skłonnych wziąć udział w rozdaniu.

W maju stojący na czele HFPA Ali Sar mówił o tym, że ma nadzieję na pozytywne zmiany i jest chętny do dialogu.
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA