search
REKLAMA
News

Zdjęcia z planu CHŁOPÓW, nowego filmu reżyserki TWOJEGO VINCENTA

Łukasz Budnik

22 września 2020

REKLAMA

Trwają prace nad ekranizacją “Chłopów” Władysława Reymonta. Reżyserką i scenarzystką projektu jest Dorota Kobiela, która ma na koncie nominowanego do Oscara Twojego VincentaChłopi powstają w tej samej technice, tj. nakręcone sceny z aktorami zostaną klatka po klatce odtworzone jako obrazy na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski.

Sama reżyserka mówiła, że po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczuła silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile. Twórcy zapowiadają:

To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

W obsadzie filmu znajdują się między innymi Kamila Urzędowska. Mirosław Baka, Maciej Musiał, Sonia Mietelica, Robert Gulaczyk, Ewa Kasprzyk, Andrzej Konopka, Małgorzata Kożuchowska oraz Julia Wieniawa. Do sieci trafiły nowe zdjęcia z planu, udostępnione przez studio BreakThru Films. Ich autorami są Miki Węcel, Małgorzata Kuźnik i Michał Długołęcki.

Na początku sierpnia do sieci trafił też zwiastun koncepcyjny:

Dystrybutorem filmu jest u nas Next Film. Premiera planowana jest na 2022 rok.

Czekacie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA