search
REKLAMA
News

Zbliża się KONTYNUACJA “LŚNIENIA”. Pierwszy zwiastun filmu “Doktor Sen”

Łukasz Budnik

14 czerwca 2019

REKLAMA

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu Doktor Sen, adaptacji powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Wydana w 2013 roku książka opowiadała dalsze losy Dana Torrance’a. W filmie rolę tę zagra Ewan McGregor. Trailer możecie obejrzeć poniżej:

Choć film będzie adaptacją powieści, nawiąże też do słynnego Lśnienia Stanleya Kubricka. Fabuła opowie o wyniszczonym przez wydarzenia z hotelu Overlook Danie, który na swojej drodze spotka organizację Prawdziwy Węzeł, pragnąca uzyskać nieśmiertelność i polująca na osoby obdarzone tym samym darem, co Torrance.

Ekranizację napisał i wyreżyserował Mike Flanagan, odpowiedzialny za takie produkcje jak Ouija: Narodziny zła, Gra Geralda Oculus. Twórca stał też za stworzeniem świetnie przyjętego serialu Netflixa pt. Nawiedzony dom na wzgórzu. Flanagan konsultował się z Kingiem podczas pisania scenariusza, chcąc jak najlepiej połączyć oba źródła – literackie i filmowe. Poza McGregorem w obsadzie znalazła się znana z serii Mission: Impossible Rebecca Ferguson oraz debiutująca na wielkim ekranie Kyliegh Curran.

Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na 8 listopada tego roku, światowa: na 30 października. W Polsce produkcja trafi do kin 29 listopada.

Co sądzicie o zwiastunie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA