search
REKLAMA
News

Will Smith w pierwszym zwiastunie filmu EMANCIPATION

Will Smith wraca w kolejnej głównej roli.

Łukasz Budnik

16 listopada 2022

emancipation zwiastun
REKLAMA

W tym roku na temat Willa Smitha mówiono głównie w kontekście incydentu z Oscarów, gdy spoliczkował Chrisa Rocka, ale już wkrótce zobaczymy go w nowym filmie – Emancipation od Apple TV+. Do sieci trafił pierwszy zwiastun.

Smith w filmie wciela się w Petera, niewolnika, który ucieka przed ścigającymi go łowcami i trafia do armii Unii. Historia została oparta na postaci “Whipped Petera”, mężczyzny z fotografii z XIX wieku, który pokazuje swoje plecy pokryte ogromnymi bliznami po uderzeniach biczem (zdjęcie tutaj). Scenariusz do filmu napisał William N. Collag, a za kamerą stanął Antoine Fuqua. Reżyser zaznaczał, że nie chce, aby Emancipation postrzegano jako film o niewolnictwie – sam uważa, że to historia o triumfie i poszukiwaniu wolności psychicznej i fizycznej. Film już teraz omawiany jest w kontekście sezonu nagród, został dobrze przyjęty na pokazach testowych.

emancipation 1

emancipation 2

W obsadzie filmu są też Ben Foster, Charmaine Bingwa, Mustafa Shakir oraz Timothy Hutton

Produkcja trafi do streamingu 9 grudnia, a tydzień wcześniej pojawi się także na ekranach kinach.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA