Wielki sukces Sapkowskiego. Książki o WIEDŹMINIE drugi tydzień na liście bestsellerów „The New York Times”!

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Sukces netfliksowego Wiedźmina sprawił, że triumfuje także Andrzej Sapkowski. Informowaliśmy już o tym, że twórczość polskiego pisarza stała się prawdziwym hitem amerykańskiego Amazona, wyprzedając się błyskawicznie – sam Sapkowski trafił wówczas na szczyt listy najpopularniejszych autorów. To nie jedyny sukces twórcy.

Na początku stycznia dzieła Sapkowskiego po raz pierwszy od 27 lat trafiły na listę bestsellerów „The New York Times”. Na wyższej pozycji znalazł się zbiór opowiadań pt. „Ostatnie życzenie” (od razu na czwartym miejscu), zaś dwunastą lokatę zajęła pierwsza część sagi, „Krew elfów”. Obie książki są na liście już drugi tydzień, z czego „Ostatnie życzenie” podskoczyło na trzecią lokatę! Okaże się, jak długo utrzyma się w pierwszej piątce – oby jak najdłużej. Jeśli chodzi o Amazona, w tym momencie Sapkowskiego przegoniła go już J.K. Rowling, ale pisarz wciąż jest na drugim miejscu.

Sukces serialu przełożył się też na powodzenie gry produkowanej CD Projekt RED, którą zainteresowało się rekordowo wiele osób.

Nie zanosi się na to, by popularność Wiedźmina Netfliksa spadła – teraz ciekawość budzi już to, co twórcy planują na drugi sezon – zatem Andrzej Sapkowski jeszcze długo może cieszyć się zasłużoną popularnością.

Ostatnio dodane