search
REKLAMA
News

Syn Franka Herberta widział już drugą część DIUNY. Ocenił adaptację dzieła swojego ojca

Drugą część Diuny będziemy mogli oglądać w kinach od 29 lutego. 

Łukasz Budnik

24 lutego 2024

REKLAMA

Diuna: Część druga wzbudza zachwyt dziennikarzy po pokazach prasowych i jest porównywana np. do Władcy Pierścieni, a w serwisie Rotten Tomatoes ma 97% pozytywnych recenzji ze średnią 8,7. Film widział także syn Franka Herberta, autora literackiego pierwowzoru.

Brian Herbert napisał w serwisie X (dawnym Twitterze):

Widziałem “Diunę: Część drugą” na prywatnym pokazie i bardzo satysfakcjonujące jest ujrzeć historię stworzoną przez mojego ojca opowiedzianą z taką dbałością. W połączeniu z “Częścią pierwszą” to jak do tej pory najlepsza filmowa interpretacja klasycznej powieści, jaką jest “Diuna” Franka Herberta.

Reżyser Denis Villeneuve ma ambicje, by wyreżyserować także trzecią część serii, opartą na Mesjaszu Diuny. W wywiadach mówił:

“Mesjasz Diuny” właśnie się pisze. Scenariusz jest bliski ukończenia, ale jeszcze trochę brakuje. Trochę to zajmie. Nie wiem, kiedy wrócę na Arrakis. Być może będę musiał obrać inny kierunek dla własnego zdrowia psychicznego i nakręcę coś innego pomiędzy kolejnymi częściami. Chciałbym jednak ostatni raz udać się na planetę, którą kocham.

 

Drugą część Diuny będziemy mogli oglądać w kinach od 29 lutego. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA