search
REKLAMA
News

Z BARBIE usunięto ujęcie z Allanem nawiązujące do “Szczęk”. “Greta nie mogła przestać się śmiać”

O usuniętej scenie opowiedział operator.

Łukasz Budnik

24 września 2023

REKLAMA

Jedną z postaci pojawiających się w Barbie Grety Gerwig jest Allan, w którego wciela się Michael Cera. W nowym wywiadzie operator Rodrigo Prieto zdradził, że do filmu nie trafiła scena z udziałem tej postaci, która nawiązywała do Szczęk Spielberga.

Pito opowiada, że usunięte ujęcie pochodziło z jednej z początkowych scen filmu, gdy Ken próbuje popisać się przed Barbie na plaży w Barbielandzie:

Nakręciliśmy ujęcie z Allanem, które nawiązywało do “Szczęk”. Był przerażony, gdy Ken uderzył w falę i wzniósł się w powietrze. W “Szczękach” jest moment, gdy policjant widzi kogoś zaatakowanego w wodzie. Pojawia się ujęcie, w którym następuje zbliżenie na bohatera przy jednoczesnym oddaleniu tła. Efekt jest taki, że tło się zmienia. Ujęcie z Allanem i [występ Michaela] były bardzo dramatyczne. Greta nie mogła przestać się śmiać i chciała, żeby jej to wciąż odtwarzano.

Poniżej oryginalna scena ze Szczęk:

Barbie stało się ogromnym przebojem finansowym, zarabiając 1,4 miliarda dolarów na świecie. Główną rolę w filmie zagrała Margot Robbie, a towarzyszył jej Ryan Gosling. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA