search
REKLAMA
News

W przyszłym roku ruszą zdjęcia do filmowej wersji CHIPA i DALE’A: BRYGADY RR

Łukasz Budnik

20 października 2020

REKLAMA

Od kilku lat mówiło się o filmowej wersji Chipa i Dale’a: Brygady RR, animowanego serialu emitowanego w latach 1989-1990 i opowiadającego o perypetiach tytułowych wiewiórek oraz ich kompanów, którzy wspólnie rozwiązują kryminalne sprawy. Wygląda na to, że premiera produkcji jest coraz bliżej. Zagraniczne media poinformowały, że zdjęcia do filmu mają ruszyć wiosną 2021 roku.

Nowa wersja ma być połączeniem filmu aktorskiego i CGI. Według twórców nie ma się skupiać na początkach brygady RR, nie będzie też klasyczną opowieścią detektywistyczną – zamiast tego ma być “świadoma siebie”. Reżyserem filmu jest Akiva Schaffer, członek komediowej grupy The Lonely Island, odpowiedzialnej m.in. za Popstar: Never Stop Never StoppingAutorami scenariusza są z kolei Dan Gregor i Doug Mand, którzy pracowali przy Jak poznałem waszą matkę. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale do projektu mają ponoć zostać zaangażowani aktorzy głosowi pracujący przy serialu animowanym. Film jest przeznaczony na platformę Disney+. 

Brygada RR doczekała się 65 odcinków podzielonych na trzy serie i zyskała niemałe grono fanów. W Polsce emitowana była w paśmie wieczorynkowym. Na podstawie serialu stworzono także popularne gry przeznaczone na platformę Nintendo Entertainment System.

Czekacie na filmową wersję Brygady RR?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA