search
REKLAMA
News

Twórcy GRY O TRON wspominają DIANĘ RIGG i jej zachowania na planie

Łukasz Budnik

18 września 2020

REKLAMA

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy Dianę Rigg. Sławę przyniósł występ w serialu Rewolwer i melonik (The Avengers). W 1969 roku wystąpiła u boku George’a Lazenby’ego w filmie o przygodach agenta 007 W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, gdzie wcieliła się w jedyną w historii marki żonę Jamesa Bonda. W ostatnich latach widzowie mogli ją oglądać w słynnej Grze o tron, gdzie grała Lady Olenny Tyrell.

Przy okazji premiery książki “Fire Cannot Kill a Dragon”, w której znajdą się historię z planu serialu, magazyn Entertainment Weekly opublikował fragmenty z wypowiedziami twórców. Dzięki temu mogliśmy już zapoznać się między z innymi z anegdotą opowiedzianą przez George’a R.R. Martina na temat kręcenia nieudanej wersji pilota, choć we fragmentach znajdziemy też wspomnienia na temat samej Rigg, która za swoją rolę otrzymała trzy nominacje do Emmy. Choć aktorka miała swoją wizję pracy na planie, cieszyła się sympatią ekipy.

Współtwórca serialu, David Benioff, powiedział:

Spotkaliśmy się z nią na herbatę. Damy nie przychodzą do ciebie na castingi – ty przychodzisz do nich. Uwielbialiśmy ją, była zabawna, sprośna, idealna do zagrania tej postaci.

Swoimi wspomnieniami podzielił się też reżyser Mark Mylod:

Przy mojej pierwszej scenie poprosiłem ją o coś drobnego. Spytałem, czy mogłaby zamknąć drzwi i przejść kawałek przed danym momentem sceny. Powiedziała, dlaczego chce zrobić to w inny sposób i dodała: “Dziękuję! Możesz iść!”. Poczułem się jak pięciolatek. Zarumieniłem się i straciłem jakąkolwiek godność czy autorytet.

Kilka słów wtrąciła aktorka Jessica Henwick, wcielająca się w Nymerię:

Weszła na plan i powiedziała, że jest gotowa. Operator powiedział, że jeszcze nie skończyli przygotowań, ale przerwała mu i zaczęła mówić swoje kwestie. Gdy operator chciał zrobić zbliżenie po dwóch ujęciach, stwierdziła, że już skończyła. (…) Nie mogła szybko chodzić, więc miała swoją wersję wychodzenia z planu szturmem, w prędkości 0.1 mili na godzinę. Bardzo mnie rozśmieszała, uwielbiałam ją.

Wspomniana książka o kulisach Gry o tron trafi na półki księgarń w USA 6 października. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA