Twórcy GRY O TRON jednak nie stworzą trylogii GWIEZDNYCH WOJEN

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Zagraniczne media informują, że  David Benioff i D.B. Weiss zrezygnowali z prac nad ich trylogią osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen. Pierwszy film duetu miał trafić na ekrany w 2022 roku i być pierwszą pełnometrażową produkcją po zakończeniu Sagi Skywalkerów.

Benioff i Weiss jakiś czas temu podpisali wieloletni kontrakt z Netflixem, na mocy którego mają tworzyć dla platformy oryginalne treści serialowe i filmowe. W oświadczeniu twórcy wskazali tę umowę jako przyczynę swojej rezygnacji.

Uwielbiamy „Gwiezdne wojny”. Tworząc je, George Lucas stworzył także nas. Możliwość rozmawiania o „Gwiezdnych wojnach” z nim i obecną ekipą była życiowym doświadczeniem i zawsze będziemy wdzięczni sadze, która zmieniła wszystko. Dzień nie trwa jednak bez końca i czuliśmy, że nie zdołamy oddać sprawiedliwości zarówno „Gwiezdnym wojnom”, jak i projektom Netflixa. Wobec tego z żalem ustępujemy.

Kathleen Kennedy, prezes Lucasfilm, zapowiedziała że jeśli Benioff i Weiss zdołają kiedyś poświęcić czas Gwiezdnym wojnom, to z radością im na to pozwoli.

Trylogia Benioffa i Weissa nie była jedynym projektem, nad którym obecnie pracuje się w Lucasfilm. Rian Johnson, twórca ósmego epizodu sagi, ma zająć się stworzeniem własnej trylogii, w przygotowaniu jest też film który wyprodukuje głowa MCU – Kevin Feige. Poza pełnometrażowymi produkcjami czekają nas produkcje na małym ekranie, poczynając od The Mandalorian, który już za 2 tygodnie wyląduje na platformie Disney+. 

Ostatnio dodane