search
REKLAMA
News

TOM HIDDLESTON mówi o tym, jak ważne było potwierdzenie biseksualności Lokiego w MCU

Orientacja bohatera została potwierdzona w serialu “Loki”.

Łukasz Budnik

10 maja 2022

loki zwiastun
REKLAMA

Trwają prace nad drugim sezonem serialu Loki, którego głównym bohaterem jest oczywiście obecny w MCU od 2011 roku bóg psot grany przez Toma Hiddlestona. Produkcja opowiada o przygodach Lokiego z alternatywnej linii czasowej, który w Avengers: Końcu gry na skutek ingerencji tytułowej grupy uciekł z Tesseractem. Na swojej drodze spotyka organizację TVA oraz alternatywne wersje samego siebie – w tym kobiecą, Sylvie.

W trzecim odcinku serialu w rozmowie z Sylvie Loki przyznaje, że jest biseksualny, stwierdzając, że miał romantyczne relacje z księżniczkami i książętami. Tym samym potwierdzono to, co fani podejrzewali już wcześniej. Hiddleston w nowym wywiadzie opowiedział o znaczeniu tego wyznania. Na pytanie o to, jakim doświadczeniem była “przesiadka” z wielkiego ekranu na mały, aktor stwierdził:

Byłem zaszczycony, że mnie o to poprosili. Chcieliśmy zachować spójność, opowiadając o tej postaci. Musiałem się upewnić, że nie utraci tego, za co pokochali ją ludzie, a przy okazji będzie w stanie pokazać coś nowego. Mam nadzieję, że coming out Lokiego miał duże znaczenie dla widzów, którzy wcześniej zauważyli jego orientację. To był mały krok i wiele jeszcze przed nami, ale z pewnością było to dla nas coś ważnego.

O tym, jak istotny był ten wątek, wypowiadała się także reżyserka Kate Herron (która nie powróci przy okazji drugiego sezonu). Wyjaśniała, że potwierdzenie jego biseksualności Lokiego było dla niej ważne, ponieważ to część tego, kim jest ten bohater i ona sama. Herron ucieszyło, że orientacja Lokiego stanowi teraz kanon w MCU.

Prace na planie drugiego sezonu Lokiego ruszą prawdopodobnie latem tego roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA