search
REKLAMA
News

TOM CRUISE i ELON MUSK planują nakręcić film w kosmosie

Łukasz Budnik

5 maja 2020

Oblivion tom cruise scaled e1584472687480
REKLAMA

Tom Cruise słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów i sam bierze udział w realizacji niebezpiecznych scen. W swojej karierze wspinał się już na budynek Burj Khalifa, wstrzymywał oddech na kilka minut podczas kręcenia pod wodą, uczestniczył w pościgach oraz zwisał ze startującego samolotu. Do kolekcji swych wyczynów aktor planuje ponoć dodać jeszcze jeden: nakręcić film w przestrzeni kosmicznej.

Serwis filmowy Deadline jako pierwszy poinformował, że Cruise nawiązał współpracę z Elonem Muskiem i jego przedsiębiorstwem SpaceX, jak również z NASA, aby wspólnie zrealizować pierwszą produkcję fabularną powstałą w kosmosie. Według doniesień widowisko ma być wypełnionym akcją filmem przygodowym, jednak nie będzie stanowić części serii Mission: Impossible. Na tę chwilę nie wiadomo, jakie studio weźmie projekt pod swoje skrzydła. Portal IndieWire skierował się do przedstawicieli Cruise’a z prośbą o więcej informacji.

To nie pierwszy projekt filmowy, przy którym pracowałby Musk – był już producentem Dziękujemy za palenie Jasona Reitmana. Cruise przed wybuchem pandemii pracował na planie kolejnej odsłony Mission: Impossible, a jeszcze w tym roku zobaczymy go w sequelu Top Guna.

Co sądzicie o tej inicjatywie?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA