search
REKLAMA
News

THE BATMAN. Paul Dano zagra antagonistę!

Łukasz Budnik

17 października 2019

REKLAMA

Jak informowaliśmy dziś rano, trwające od końca września negocjacje studia Warner Bros. i Jonaha Hilla zakończyły się niepowodzeniem. Rozmowy dotyczyły angażu Hilla w The Batman, gdzie według plotek aktor miał wcielić się w antagonistę – Riddlera.

Wiemy już, kto zamiast niego zagra klasycznego przeciwnika Batmana – będzie to Paul Dano. Utalentowany aktor znany jest z takich filmów jak Aż poleje się krewLabiryntCzłowiek-scyzoryk czy Mała Miss. Ma za sobą również debiut reżyserski – Krainę wielkiego nieba. O angażu Dano donosi między innymi “Hollywood Reporter”.

Riddler zadebiutował na kartach komiksu w 1948 roku i już pojawiał się w produkcjach o Batmanie – w latach 60. grali go Frank Gorshin i John Astin, a w 1995 wcielił się w niego Jim Carrey w filmie Batman Forever.

Jim Carrey jako Riddler

Przedwczoraj potwierdził się udział Zoë Kravitz, która w The Batman zagra Catwoman. Nadal nieznane są szczegóły na temat fabuły filmu i innych członków obsady, choć niewykluczone, że kolejni aktorzy będą ogłaszani coraz częściej.

The Batman trafi do kin 25 czerwca 2021 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA