search
REKLAMA
News

TENET. Nowe zdjęcie promocyjne z filmu Christophera Nolana

Łukasz Budnik

19 grudnia 2019

REKLAMA

Wciąż czekamy na oficjalny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana – Tenet, tymczasem do sieci trafiło nowe zdjęcie promocyjne wraz z kilkoma wypowiedziami samego reżysera.

Przypomnijmy to, co już wiemy: Tenet ma być szpiegowskim kinem akcji. Premiera odbędzie się 17 lipca 2020 roku. W obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i Johnem David Washington. W produkcji wezmą udział również między innymi Aaron Taylor-Johnson (Kick-AssGodzillaZwierzęta nocy), Kenneth Branagh (który współpracował już z Nolanem przy Dunkierce), Clémence Poésy (127 godzin, Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) oraz Michael Caine, stały współpracownik reżysera.

Nolan zapowiedział, że choć z założenia Tenet to film szpiegowski, to w praktyce będzie skrzyżowaniem kilku gatunków, co w zamierzeniu nada mu dodatkową świeżość. To też największy film, jaki stworzył reżyser – ekipa pracowała w kilku krajach, z ogromnymi scenografiami i obsadą. Nolan stwierdził, że to najbardziej ambitny projekt w jego karierze. Twórca dodał też, że John David Washington to prawdziwy bohater produkcji.

Nolan kręci film według własnego scenariusza, wraz ze swoją żoną zajął się też produkcją. Zdjęcia są realizowane w formacie IMAX oraz na taśmie 70 mm. Tym razem muzyki nie skomponuje Hans Zimmer, a Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do Czarnej Pantery

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA