search
REKLAMA
News

Nowy ZWIASTUN “1917” Sama Mendesa!

Łukasz Budnik

19 grudnia 2019

REKLAMA

Do sieci trafił nowy zwiastun 1917 Sama Mendesa, wojennego filmu osadzonego w czasach I wojny światowej. Reżyser po raz kolejny nawiązał współpracę z operatorem Rogerem Deakinsem – efektem jest produkcja, która sprawia wrażenie nakręconej na jednym ujęciu.

Fabuła 1917 skupi się na dwóch młodych żołnierzach znajdujących się na froncie. W obsadzie są między innymi George MacKay, Dean-Charles Chapman, Benedict Cumberbatch, Mark Strong, Colin Firth i Richard Madden. Autorami scenariusza są Mendes oraz Krysty Wilson-Cairns.

Reakcje widzów i krytyków którzy widzieli film są bardzo optymistyczne i głoszą, że 1917 to wyjątkowe osiągnięcie techniczne, ekscytujące doświadczenie i produkcja, która stworzona jest do oglądania na wielkim ekranie. Chwalone są główne role, reżyseria, muzyka Thomasa Newmana i zdjęcia. 1917 ma już kilka nominacji do Złotych Globów – w tym dla najlepszego filmu.

Film trafi do polskich kin 24 stycznia 2020. Premiera światowa zaplanowana jest na 25 grudnia, a do szerokiej dystrybucji 1917 wejdzie 10 stycznia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA