search
REKLAMA
News

Taika Waititi zapowiada, że jego film ze świata STAR WARS “wkurzy ludzi”

Waititi przyznał, że wciąż pracuje nad filmem należącym do świata “Gwiezdnych wojen”.

Łukasz Budnik

18 listopada 2023

REKLAMA

Jedną z zaplanowanych produkcji ze świata Star Wars jest ta wyreżyserowana przez Taikę Waititiego. Na temat filmu nie ma jeszcze szczegółowych informacji i nie wiadomo nawet, kiedy mogłoby dojść do premiery, jednak Waititi zapowiedział ostatnio, jakiego filmu możemy się spodziewać.

W rozmowie z “Variety” reżyser stwierdził:

To będzie film Taiki Waititego. Sprawi, że ludzie będą wkurzeni.

W zeszłym roku Watiti opowiadał że chciałby pójść ze swoim filmem w nieznane jeszcze rejony.

Myślę, że uniwersum “Star Wars” musi się rozszerzać. Nie będzie ze mnie pożytku, jeśli miałbym zrobić film, w którym będą mówić “O, super, to plany budowy Sokoła Millenium”, albo “Och, to babcia Chewbacci”. To wszystko jest świetne, ale ja chciałbym spróbować czegoś nowego, stworzyć nowe postaci i rozszerzyć ten świat, w innym wypadku to będzie bardzo mała opowieść.

Twórca ma już doświadczenie w temacie Gwiezdnych wojen – pracował przy pierwszym sezonie serialu The Mandalorian. Użyczał tam głos robotowi IG-11 i reżyserował jeden z odcinków.

Do ostatnich dokonań Waititiego należą Thor: Miłość i grom oraz Pierwszy gol – oba stosunkowo chłodno przyjęte przez krytyków. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA