search
REKLAMA
News

SUPERMAN w czarnym kostiumie w klipie z reżyserskiej wersji LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI

Łukasz Budnik

26 lipca 2020

REKLAMA

Kinowa wersja Ligi sprawiedliwości była rozczarowaniem finansowym i artystycznym. Choć to Zack Snyder widnieje w napisach jako reżyser produkcji, za jej ostateczny kształt odpowiada w większości Joss Whedon. Fani od trzech lat domagali się, by tzw. Snyder Cut również ujrzał światło dzienne. Ich marzenie spełniło się w maju, gdy ogłoszono, że reżyserska wersja, zatytułowana Zack Snyder’s Justice League, trafi w 2021 roku na platformę HBO Max.

Przypomnijmy, że Snyder odszedł od projektu zanim zaczęły się dokrętki, ze względu na rodzinną tragedię (choć są podejrzenia, że studio Warner Bros. po prostu odsunęło go od filmu niezadowolone z odbioru Batman v Superman: Świt sprawiedliwości). Dokrętki okazały się w rzeczywistości nakręceniem większości scen od nowa, więc całość znacząco odbiega od oryginalnej wizji. Reżyserska wersja Snydera będzie diametralnie inna. Twórca w ramach panelu online na tzw. Justice Con pokazał klip, który potwierdza to, co fani podejrzewali od dawna: w Zack Snyder’s Justice League Superman będzie nosić czarny kostium, podobnie jak w komiksach po zmartwychwstaniu Supermana. Co ciekawe, ta sama scena pojawiła się już kiedyś na YouTubie, tam jednak Superman miał tradycyjny kostium.

Wersja Snydera zostanie ukończona w postprodukcji (ma to kosztować około 30 milionów dolarów) i pokazana albo w czterogodzinnej wersji, albo podzielona na sześć rozdziałów. Jak będzie, dowiemy się prawdopodobnie w sierpniu – wtedy też mamy zobaczyć zwiastun.

Chcecie obejrzeć Ligę sprawiedliwości w pierwotnej wersji?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA