search
REKLAMA
News

SQUID GAME najchętniej oglądanym serialem na Netfliksie. Rekord “Bridgertonów” pobity

“Squid Game” pojawiło się na Netfliksie 17 września.

Łukasz Budnik

13 października 2021

REKLAMA

17 września na Netfliksie pojawił się serial Squid Game, oryginalna produkcja z Korei. Szybko stała się ona prawdziwym fenomenem na całym świecie. Okazuje się, że po miesiącu serial można już nazwać największym przebojem w historii Netflixa.

Przedstawiciele platformy poinformowali, że w ciągu czterech tygodni po premierze Squid Game zainteresowało 111 milionów widzów. Do tej pory żaden serial nie osiągnął takiego wyniku – koreański hit pokonał dotychczasowego lidera, Bridgertonów, których w ciągu czterech tygodni zobaczyły 82 miliony gospodarstw domowych. Na miejscu trzecim znajduje się aktualnie Wiedźmin, który został obejrzany w 76 milionach domów na przestrzeni miesiąca. Warto odnotować, że wyświetlenia są zliczane już po obejrzeniu dwóch minut dowolnego odcinka serialu.

Squid Game pojawił się na platformie w ponad 30 językach (dzięki udostępnieniu wersji z napisami, lektorem i dubbingiem). Po premierze znalazł się na szczycie listy najchętniej oglądanych tytułów w 90 krajach. Aktualnie Netflix dostępny jest w ponad 200 krajach, a zarejestrowanych jest 209 milionów subskrybentów.

Czy wy także zaliczacie się do grupy, która obejrzała Squid Game

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA