Sprawdzono, kto jest najpopularniejszym filmowym ZŁOCZYŃCĄ

Autor: Łukasz Budnik
opublikowano

Na przestrzeni lat kinematografia dała nam całe mnóstwo interesujących złoczyńców, którzy uprzykrzali życie protagonistom. Nierzadko to właśnie ci źli najbardziej zapadają nam w pamięć i kojarzą się z daną produkcją. Który z nich jest najpopularniejszy? Sprawdzili to przedstawiciele portalu ToppCasinoBonus.com, tworząc listę pięćdziesięciu słynnych złoczyńców.

Lista została sporządzona na podstawie kilku kryteriów: procenta pozytywnych recenzji najsłynniejszego filmu z udziałem danej postaci (na portalu Rotten Tomatoes), liczby miesięcznych wyszukiwań w Google oraz miesięcznej liczby odsłon strony bohatera na Wikipedii. Pierwsza trójka nie jest chyba zaskoczeniem – numerem jeden okazał się Thanos, z którym Avengers mierzyli się w Wojnie bez granic oraz Końcu gry i który tymczasowo pozbawił życia połowy istot we wszechświecie. Tuż za nim plasują się Darth Vader i JokerMrocznego Rycerza, a jeszcze dalej Lord Voldemort i Kylo Ren.

W dalszej części listy znajdziemy kilku przeciwników znanych z horrorów, jak również chociażby Biffa Tannena z Powrotu do przyszłości oraz HALa z 2001: Odysei kosmicznejTUTAJ możecie zapoznać się z całą listą. Warto zajrzeć w zakładkę, w której zobaczymy najpopularniejszego złoczyńcę w danym kraju – okazuje się, że w Polsce najpopularniejszy jest Joker

Którego przeciwnika wy lubicie najbardziej?

Fotka główna: CBR

Ostatnio dodane