search
REKLAMA
News

SNOWPIERCER. Nowy zwiastun i pierwsze recenzje nadchodzącego serialu science fiction

Łukasz Budnik

14 maja 2020

REKLAMA

Polski oddział Netflixa opublikował nowy zwiastun zbliżającego się serialu Snowpiercer. Postapokaliptyczna historia oparta jest zarówno na filmie Snowrpiercer: Arka przyszłości Joon-Ho Bonga z 2013 roku, jak i na komiksie będącym jego pierwowzorem – francuskim “Le Transperceneige”.

Oto, jak przedstawia się zarys fabuły: “Siedem lat po tym, jak świat zamienił się w skute lodem pustkowie, ostatni pozostali przy życiu ludzie próbują przetrwać na pokładzie gigantycznego pociągu o nazwie Snowpiercer. Okrążając nieustannie świat, Snowpiercer ciągnie 1001 wagonów podzielonych na klasy: bogaci jadą z przodu, a ubodzy w ogonie. Oto opowieść o tym, co się dzieje, kiedy ciemiężeni przez całe życie ludzie postanawiają stawić opór i podnieść bunt. “

Na portalu Rotten Tomatoes zebrano już pierwsze recenzje – na tę chwilę 68% z nich jest pozytywnych. Recenzenci twierdzą, że serial postępuje z materiałem źródłowym inaczej, niż robił to film pełnometrażowy i jest stylową oraz ambitną produkcją science fiction z nutką tajemnicy. Zarzuca się niezgrabne dialogi, ale są one nadrabiane dzięki aktorom którzy dają świetne występy, a całość ogląda się bardzo lekko. Tutaj więcej opinii.

Serial powstał dla stacji TNT, a pierwszy odcinek zostanie pokazany 17 maja (kolejne będą trafiać na platformę co tydzień). W produkcji wystąpili między innymi Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Summer i Annalise Basso. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA