search
REKLAMA
News

SKYWALKER. ODRODZENIE pobija pierwszy rekord AVENGERS: KOŃCA GRY

Łukasz Budnik

23 października 2019

REKLAMA

Po tym, jak do sieci trafił finałowy zwiastun dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen, ruszyła przedsprzedaż biletów na film. Jak informuje “Deadline”, Skywalker. Odrodzenie pobiło pierwszy rekord ustanowiony wcześniej przez Avengers: Koniec gry

Atom Tickets przekazało, że film Abramsa przebił hit Marvela w liczbie zakupionych biletów w ciągu pierwszej godziny od rozpoczęcia przedsprzedaży. Znacznie, bo aż o 45%! W piątce najlepiej sprzedających się filmów w historii firmy są jeszcze Avengers: Wojna bez granicOstatni Jedi oraz Łotr 1, zatem wyraźnie dominują tu dwie marki.

Sukces w przedsprzedaży nie oznacza oczywiście, że finał sagi Skywalkerów zagrozi pierwszemu miejscu Avengers w światowym box office – Gwiezdne wojny nie są aż tak popularne na niektórych rynkach zagranicznych, na przykład w Chinach. Poprzednia odsłona głównej serii zarobiła 1,3 miliarda dolarów. Dla porównania epizod siódmy miał na koncie nieco ponad dwa miliardy.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Skywalker. Odrodzenie będzie najdłuższą odsłoną Gwiezdnych wojen, potrwa bowiem 155 minut, o trzy minuty więcej niż poprzednik.

Dziewiąta część sagi została zapowiedziana jako ostatni rozdział historii rodziny Skywalkerów. W rolach głównych powrócą Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, John Boyega, Lupita Nyong’o, Mark Hamill, Kelly Marie Tran oraz Domhnall Gleeson. Oprócz nich na ekranie zobaczymy też powracającego po trzydziestu sześciu latach do roli Lando Calrissiana Billy’ego Dee Williamsa oraz nowe twarze w świecie Gwiezdnych wojen m.in. Keri Russell i Matta Smitha. Dzięki niewykorzystanym scenom z Przebudzenia Mocy na ekranie po raz ostatni w roli Lei Organy zobaczyć będziemy mogli zmarłą pod koniec 2016 roku Carrie Fisher. Film wyreżyserował autor Przebudzenia Mocy – J.J. Abrams. Polska premiera planowana jest na 19 grudnia 2019 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA