search
REKLAMA
News

Showrunnerka WIEDŹMINA pisze o tym, kogo zobaczymy więcej w drugim sezonie

Łukasz Budnik

27 kwietnia 2020

REKLAMA

W lutym wystartowały zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina, aktualnie przerwane ze względu na panującą pandemię – wobec tego zapewne nie zakończą się w planowanym terminie, a samą kontynuację zobaczymy nieco później. Tak czy inaczej, showrunnerka serialu – Lauren S. Hissrich, zdradziła widzom pewien szczegół na temat nowej serii.

Hissrich napisała, że nie może doczekać się zagłębienia się w losy dwóch złoczyńców związanych z Nilfgaardczykami – Cahira oraz czarodziejki Fringilli. Dowiemy się, kim są, dlaczego Nilfgaard jest dla nich ważny i jak dalej potoczy się ich historia. Twórczyni stwierdziła, że to jeden z jej ulubionych aspektów drugiego sezonu. Wątek Nilfgaardu był jednym z najczęściej krytykowanych w pierwszym sezonie – być może tym razem uda się usatysfakcjonować widzów.

W drugim sezonie pojawi się nowa obsada – na pewno zobaczymy aktora znanego widzom Gry o tron – Kristofera Hivju. Odtwórca roli Tormunda wcieli się w Wiedźminie (być może już w pierwszym odcinku nowej serii) w Nivellena, zamienionego w bestię mężczyznę, na którym ciąży klątwa. Poza nim ujrzymy Aishę Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) jako Lydię, Thue Ersteda Rasmussena (Szybcy i wściekli 9) jako Eskela, Mecię Simson jako Francescę, Yasena Atoura (Young Wallander) jako Coëna, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereenę, Paula Bulliona (Peaky Blinders) jako Lamberta oraz Kima Bodnię (Obsesja Eve) jako Vesemira. Do swoich ról powrócą oczywiście gwiazdy pierwszego sezonu – Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA