search
REKLAMA
News

Showrunnerka WIEDŹMINA mówi o drugim sezonie i zmianie w stosunku do książek ANDRZEJA SAPKOWSKIEGO

Łukasz Budnik

9 lipca 2020

REKLAMA

17 sierpnia ponownie ruszą zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina. Kontynuację hitu Netflixa mamy wstępnie zobaczyć w 2021 roku, a jego twórczyni, Lauren S. Hissrich, już teraz opowiada o tym, czego możemy się spodziewać w kolejnych odcinkach. W rozmowie z TV Guide nawiązała do wątku Geralta i Ciri.

Okazuje się, że w drugim sezonie twórcy pozwolą sobie wpleść fragment, który w książkach Andrzeja Sapkowskiego był tylko wspomniany i dokładnie pokażą pierwsze miesiące po spotkaniu wspomnianych bohaterów.

(…) w książkach Geralt i Ciri spotykają się, a gdy wracamy do nich okazuje się, że minęło sporo czasu. Przy pisaniu serialu nie chcieliśmy pominąć pierwszych miesięcy, w których się poznawali. (…) To część całej zabawy, wziąć te postaci, które wiedzą, że są sobie przeznaczone i – choć tego nie rozumieją – akceptują, że w taki sposób muszą teraz przemierzać Kontynent. Chcieliśmy sprawdzić, jak jest jest, gdy dwoje nieznajomych spotyka się po dążeniu do tego przez cały sezon i uświadamia sobie, że są sobie obcy.

Hissrich wspomniała też o rozwoju postaci Geralta i Ciri – on do tej pory był podróżnikiem, który nie wiązał się z nikim na dłuższy czas, a teraz będzie do tego zmuszony, z kolei bohaterka w pierwszym sezonie nauczyła się brać sprawy w swoje ręce, tymczasem po poznaniu Geralta będzie miała ojcowską figurę, której znów musi być posłuszna.

Czekacie na drugi sezon serialu? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA