search
REKLAMA
News

SEAN BEAN w obsadzie filmowej adaptacji RYCERZY ZODIAKU. Reżyseruje TOMASZ BAGIŃSKI

Tomasz Bagiński wyreżyseruje pełnometrażową aktorką adaptację słynnego anime.

Łukasz Budnik

22 września 2021

rycerze zodiaku
REKLAMA

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że zebrano obsadę filmowej adaptacji słynnej mangi i anime z lat 80. – Rycerzy Zodiaku. Reżyserią projektu zajmie się Tomasz Bagiński.

Serialowi Rycerze Zodiaku opowiadali ono o losach sierot, które zostały wysłane w różne zakątki świata na trening, by zdobyć legendarne Zbroje z Brązu należące do obrońców Ateny. Każdy z głównych bohaterów posiadał specjalną siłę oraz zbroję odpowiadającą jednej z konstelacji gwiezdnych.

W obsadzie filmowej adaptacji – która ma być genezą bohaterów – zagrają Mackenyu , Madison Iseman, Famke Janssen, Sean Bean, Nick Stahl, Mark Dacascos oraz Diego Tinoco. Mackenyu wcieli się w Seiyę, głównego bohatera, który wyruszy w podróż aby zdobyć zbroję Pegaza i zawalczyć o los Sienny (Iseman). Bean wcieli się w mentora, Almana Kiddo, który założył zakon Rycerzy.

rycerze zodiaku 1

Projekt był przygotowany od lat i kilkakrotnie go przekładano – informacja o tym, że Bagiński ma się zająć reżyserią, pierwszy raz trafiła do sieci już w 2017 roku. Autorami ostatnich wersji scenariusza są Josh Campbell i Matt Stuecken.

Tomasz Bagiński w 2002 roku został nominowany do Oscara za krótkometrażowy film animowany Katedra. W ostatnich latach zajmował się produkcją Wiedźmina oraz serialu Kierunek: Noc, obu przygotowanych dla Netflixa. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA