search
REKLAMA
News

Scenarzysta GRY O TRON konsultantem przy serialowym WŁADCY PIERŚCIENI

Łukasz Budnik

22 maja 2019

lotr got
REKLAMA

Najwyraźniej trudno wyjść ze świata fantasy. Jak podaje portal Variety, scenarzysta i producent Gry o tron, Bryan Cogman, po zakończeniu prac nad adaptacją prozy George’a R.R. Martina podejmuje współpracę z Amazonem jako konsultant przy ich Władcy Pierścieni. Studio póki co nie skomentowało sprawy. 

Twórca będzie blisko współpracować ze scenarzystami nadchodzącej serii, J.D. Payne’em oraz Patrickiem McKay’em. O serialu nie wiemy jeszcze wiele, choć jego akcja na pewno nie będzie się pokrywać z tym, co w swojej trylogii pokazał już Peter Jackson. Studio potwierdziło bowiem, że fabuła skupi się na wydarzeniach z Drugiej Ery Śródziemia, zakończonej upadkiem Saurona pokazanym w prologu Drużyny Pierścienia. Wobec tego śmiało można przypuszczać, że wspomniany antagonista będzie jednym z bohaterów serialu Amazona.

Budżet serialowego Władca Pierścieni ma ponoć wynosić aż miliard dolarów. Nie znamy jeszcze daty rozpoczęcia produkcji ani członków obsady, zatem musimy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać kolejnych informacji.

Żona MARILYNA MANSONA szantażowała Evan Rachel Wood jej kontrowersyjnymi zdjęciami

Co się tyczy Bryana Cogmana, jego współpraca z Davidem Benioffem i D. B. Weissem, znajdującymi się obecnie na czarnej liście fanów Gry o tron, rozpoczęła się jeszcze w pierwszym sezonie serialu. Cogman napisał czwarty odcinek premierowej serii, a w ciągu ośmiu lat trwania serialu dołożył jeszcze kolejnych dziesięć. Jego ostatni odcinek to Rycerz Siedmiu Królestw, drugi odcinek krytykowanego ósmego sezonu, na tle reszty przyjęty przez fanów wyjątkowo ciepło.

Czekacie na serialowego Władcę?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA