search
REKLAMA
News

Scenarzysta AVENGERS: KANG DYNASTY żartuje na Twitterze: “Jak się pisze film?”

Nowa część “Avengers” zadebiutuje w 2025 roku.

Łukasz Budnik

22 września 2022

REKLAMA

Podczas tegorocznego Comic Conu poinformowano, że fazy 4-6 MCU zostały nazwane Multiverse Saga i zakończą się w 2025 roku dwoma częściami Avengers, które będą przy okazji podsumowaniem fazy szóstej. Ich tytuły to Avengers: The Kang Dynasty oraz Avengers: Secret Wars. Obie trafią na ekrany w 2025 roku.

Kilka tygodni temu poznaliśmy reżysera pierwszego z wymienionych tytułów – to Destin Daniel Cretton, który reżyserował już jedną z produkcji MCU – Shang-Chi i legendę dziesięciu pierścieni – a w zeszłym tygodniu scenarzystę. To Jeff Loveness, który ma już na koncie m.in. scenariusze do kilku odcinków serialu Rick i Morty oraz komiksów Marvela, jak również do czekającego na premierę Ant-Man and the Wasp: Quantumania, gdzie także zobaczymy Kanga. Loveness na Twitterze żartobliwie odniósł się do faktu, że ciąży na nim odpowiedzialność napisana filmu o Avengers i spytał:

Hej, jak się pisze film?

Odpowiedział mu m.in. scenarzysta komiksów Chip Zdarsky, który zamieścił fałszywy fragment dialogu między Wolverine’em i Reedem Richardsem. W nim Logan pyta, gdzie są Avengers, a Reed poprawia go na “kiedy są Avengers?”.

Na ten moment informacji o obsadzie (wyłączając Jonathana Majorsa jako Kanga) – ta wyklaruje się wraz z kolejnymi produkcjami prowadzącymi do konkluzji szóstej fazy. Widowisko zadebiutuje 2 maja 2025 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA