search
REKLAMA
News

MALOWANY PTAK. Nowy zwiastun kontrowersyjnej ekranizacji książki Jerzego Kosińskiego

Łukasz Budnik

26 lutego 2020

REKLAMA

Malowany ptak po raz pierwszy został pokazany na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji i już wtedy wzbudził wielkie kontrowersje. Ludzie opuszczali pokazy adaptacji powieści Jerzego Kosińskiego, zrażeni poziomem okrucieństwa ukazanego w filmie, w tym sceny, w której jednej z postaci zostają wydłubane oczy. 17 kwietnia produkcja pojawi się w amerykańskich kinach w dystrybucji IFC Films. Z tej okazji do sieci trafił nowy zwiastun.

Malowany ptak opowiada historię chłopca, który tuła się po przepełnionych wojennym złem ziemiach Europy Wschodniej i przeżywa piekło na ziemi,  doświadczając przemocy i brutalności. W filmie wystąpili Peter Kotlar, Udo Kier, Julian Sands, Harvey Keitel, Barry Pepper oraz Stellan Skarsgard, a reżyserią zajął się Václav Marhoul.

W Polsce film był do tej pory pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym i na Camerimage. Tutaj przeczytacie dłuższy tekst na jego temat. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA