search
REKLAMA
News

ROWAN ATKINSON chciałby powrócić z nowym sezonem CZARNEJ ŻMII

Weronika Lipińska

20 stycznia 2021

REKLAMA

Czarna Żmija to brytyjski serial komediowy produkowany przez telewizję BBC w latach 1983-1999. Opowiada o losach fikcyjnego rodu Czarnej Żmii na tle historii imperium brytyjskiego.

W ramach serii powstały cztery sezony, gdzie każdy obejmował inny okres brytyjskiej historii i w każdym Rowan Atkinson wcielał się w kolejnego przedstawiciela rodu. Serial cieszył się bardzo dużą popularnością i jest dziś uznawany za pozycję kultową. Atkinson aktualnie nie narzeka na brak zajęć. Ostatnio podpisał umowę z Netfliksem na serial Man vs Bee, gdzie wcieli się w głównego bohatera, który podczas dziesięciu krótkich odcinków toczących się w luksusowej posiadłości stoczy bitwę z pszczołą. Aktor skończył też pracę nad nowym filmem animowanym, w którym powróci jako ikoniczny Jaś Fasola. Niemniej kiedy ostatnio podczas rozmowy dla portalu Radio Times został zapytany o to, czy bohater widziałby szansę na powrót tytułowego bohatera Czarnej Żmii, odpowiedział:

Z pewnością nie jest to niemożliwe. To największy optymizm, na jaki mogę sobie pozwolić w tej kwestii i wolałbym nie spekulować, kiedy to byłoby możliwe. Czarna Żmija odzwierciedlał energię twórczą, którą mieliśmy wszyscy w latach 80. Próba odtworzenia tego 30 lat później nie byłaby łatwa. 

Aktor zwierzył się też ze swoich gustów komediowych. Przyznał, że obecnie ogląda amerykańskie sitcomy, ponieważ w brytyjskiej telewizji nie ma zbyt wielu propozycji, które go rozśmieszają. Woli raczej tradycyjne formaty, dlatego ostatnimi czasy ogląda w nieskończoność powtórki Przyjaciół i Teorii wielkiego podrywu.

Mawiają, że najlepsze sitcomy to takie, które mają pięciu czy sześciu bohaterów i akcja dzieje się w trzech pomieszczeniach, a te tytuły takie właśnie są.

W Czarnej Żmii występował niejeden aktor, który dzisiaj cieszy się popularnością. Znaleźli się w nim np. Stephen Fry, Hugh Laurie i Tim McInnerny.

Serial można aktualnie znaleźć na platformie VOD TVP.

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA