search
REKLAMA
News

Rodzina ofiary JEFFREYA DAHMERA wściekła z powodu nowego serialu Netflixa o mordercy. “Okrutne”

W serialu Jeffrey Dahmer grany jest przez Evana Petersa.

Łukasz Budnik

25 września 2022

dahmer serial
REKLAMA

Popularnością na Netfliksie cieszy się teraz serial Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmeraopowiadający o słynnym tytułowym mordercy i kanibalu, zagranym tutaj przez Evana Petersa. Dahmer w latach 1978-1991 zabił 17 mężczyzn, w tym Errola Lindseya.

W serialu odtworzono wypowiedź Rity Isbell, siostry Lindseya, podczas procesu Dahmera. Skomentował to jej kuzyn Eric Perry, który wyraził niesmak z powodu tworzenia kolejnych historii o seryjnych mordercach.

Nie mówię nikomu, co oglądać, wiem, że true crime to duża sprawa, ale jeśli ciekawią was ofiary, to moja rodzina (Isbellowie) jest wściekła z powodu tego serialu. To odnawianie traumy, i po co? Ilu filmów/seriali/dokumentów potrzebujemy? (…) Odtworzenie tego, jak moja kuzynka doznaje załamania na sali sądowej patrząc na mężczyznę który torturował i zabił jej brata jest DZIKIE.

Perry zauważył też, że producenci dzieł true crime nie mają obowiązku kontaktowania się z rodzinami ofiar, ze względu na to, że morderstwa są w rejestrze publicznym. Tak właśnie było w tym przypadku – nikt z twórców Potwora nie nawiązał kontaktu z rodziną Lindseya, co według Perry’ego jest zaprzeczeniem zapewnień, że produkcje true crime powstają z poszanowaniem pamięci ofiar. “Moi kuzyni budzą się co kilka miesięcy czytając wiadomości, że powstają kolejne seriale o Dahmerze. To okrutne”.

W październiku na Netliksie zadebiutuje także trzyodcinkowy serial dokumentalny o Dahmerze.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA