search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON zdradził, które zagrane przez niego kwestie lubi najbardziej

Robert Pattinson po zakończeniu udziału w “Zmierzchu” podjął się kilku ambitnych ról.

Łukasz Budnik

14 lutego 2022

robert pattinson good time
REKLAMA

Zbliża się premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, który aktualnie udziela wywiadów promując nadchodzące widowisko. Podczas rozmowy z GQ, aktor zdradził, które zagrane przez niego w karierze kwestie uznaje za swoje ulubione.

Po występie w Zmierzchu i pożegnaniu się z rolą Edwarda CullenaPattinson grywał głównie w niezależnych produkcjach, dowodząc swojego talentu – wśród nich była między innymi produkcja Good Time w reżyserii braci Safdie, późniejszych twórców Nieoszlifowanych diamentów. To właśnie z tego filmu pochodzą ulubione linijki Pattinsona.

Są dwie kwestie, które mógłbym nazwać swoimi ulubionymi spośród wszystkich filmów, w których zagrałem. Pierwsza to ta, w której mówię do Taliah: “Nie bądź zmieszana. To mi wszystko utrudni”. Nie wiem, kto oprócz Josha [Safdiego] mógłby wpaść na taką linijkę. Potem jest kolejna, w której mówię o metafizycznym połączeniu z Taliah, a na końcu to zbywam, mówiąc: “Dobra, pójdę się wysrać w domu tamtego gościa”. To bardzo specyficzne uczucie.

good time

O ambitnych rolach Pattinsona mówił Matt Reeves w kontekście oburzenia, które wywołało obsadzenie aktora w roli Batmana. Reżyser w rozmowie z Esquire powiedział:

Nie było aktora, który po otrzymaniu roli Batmana w pełnometrażowym filmie nie spotkałby się z krytyką. Wiedziałem, że ci, którzy byli podekscytowani, znali dokonania Roba po epoce “Zmierzchu”. Z kolei ci, którzy się nie ucieszyli, nie mieli z nią do czynienia.

Batman trafi na ekrany 4 marca. Tutaj przeczytacie zestawienie wartych uwagi ról Pattinsona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA