search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON wyznał, który dzień na planie BATMANA był najgorszy

“Batman” zadebiutuje 4 marca.

Łukasz Budnik

22 lutego 2022

batman 1
REKLAMA

Na 4 marca 2022 roku zaplanowana jest premiera Batmana Matta Reevesa. W tytułowej roli zobaczymy Roberta Pattinsona, a antagonistę – Riddlera – gra Paul Dano. Poza nimi, w obsadzie są jeszcze Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard, Andy Serkis oraz Zoë Kravitz.

Trwa kampania promocyjna filmu, a w jej ramach wywiadu udzielili ostatnio Pattinson i Reeves. Mówili między innymi o trudnościach w przekazywaniu emocji w masce Batmana; Reeves stwierdził, że nie mieli pojęcia, jakie to wymagające. Reżyser na planie prosił Pattinsona o to, by dał z siebie jeszcze więcej, nie zdając sobie sprawy, że aktor “zaraz dostanie zatoru”. W pewnym momencie Pattinson zirytował się na Reevesa, gdy ten po raz kolejny poprosił o dubel. Reżyser mówił:

Jedną z rzeczy, które uwielbiam pracując z aktorami, jest pokazywanie im, jak dane ujęcie wygląda na ekranie. Rob spytał, jakim cudem jego występ jest niewystarczający i mówił, że już szarżuje i to absurd, a ja odpowiedziałem: “Chodź, zobacz”. Wtedy on zorientował się, że nie widać jego oczu.

Pattinson uzupełnił jego wypowiedź:

To mógł być najgorszy dzień ze wszystkich na planie, bo szczerze myślałem, że to ty się pomyliłeś. Myślałem sobie, jakim cudem możemy robić 40 dubli. Odpowiedziałeś, żebym sam spojrzał. Patrząc, zorientowałem się, że tam faktycznie nic nie ma.

Reeves przyznał, że Pattinson ostatecznie był w stanie pokazać pod maską emocje rzadko ukazywane w kinie superbohaterskim.

batman

Nowe widowisko o Batmanie potrwa aż 2h 47 minut (bez napisów końcowych), zatem będzie najdłuższym filmem o solowych perypetiach tego bohatera. Batman otrzymał kategorię PG-13. Na stronie FilmRatings.com czytamy, że powodem są “niepokojące i pełne przemocy treści, narkotyki, mocny język i sugestywne sceny”.

Batmanie tytułowy bohater po dwóch latach działalności jest już ucieleśnieniem zemsty dla mieszkańców Gotham City. W mieście pojawia się Riddler – zabójca, który bierze na cel elitę Gotham. Batman prowadząc śledztwo na swojej drodze spotyka między innymi Selinę Kyle oraz Oswalda Cobblepota,

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA