search
REKLAMA
News

Reżyserka WONDER WOMAN wyreżyseruje nowy film ze świata STAR WARS

Łukasz Budnik

11 grudnia 2020

REKLAMA

Wczoraj odbyła się konferencja Disneya dla inwestorów, na której ogłoszono nowe produkcje ze świata Marvela oraz Gwiezdnych wojen. Szykuje się sporo atrakcji dla fanów obu marek, mamy bowiem zobaczyć po 10 nowych seriali w każdej z nich (o Star Wars więcej tutaj). Ogłoszono też nowy film osadzony w świecie stworzonym przez George’a Lucasa – Rogue Squadron wyreżyseruje Patty Jenkins. 

Widowisko ma być osadzone w czasach po Skywalker. Odrodzeniu i pokazać nową generację pilotów, która wprowadzi widzów w kolejną erę w galaktyce. Wygląda na to, że w filmie nie uświadczymy Jedi ani Mocy, można się za to spodziewać wielu kosmicznych bitew. Jenkins udostępniła na Twitterze filmik, w którym zobaczymy m.in. logotyp tytułu.

Widowisko ma trafić na ekrany w czasie Bożego Narodzenia 2023 roku. To pierwszy oficjalnie zapowiedziany kinowy film ze świata Star Wars od czasu zakończenia głównej Sagi. Wiadomo, że inne widowisko przygotuje Taika Waititi, jednak do tej pory nie poznaliśmy jeszcze jego tytułu ani zarysu fabuły – nie wiadomo też, kiedy miałby trafić do kin.

Czekacie na Gwiezdne wojny od Patty Jenkins?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA