search
REKLAMA
News

Reżyserka “The Marvels” wyjaśnia, czemu była zirytowana sceną z superbohaterkami w “Avengers: Końcu gry”

Nia DaCosta wyjaśniła, dlaczego scena z “Avengers: Końca gry” była dla niej irytująca.

Łukasz Budnik

25 września 2022

avengers endgame a force
REKLAMA

Jedną ze scen z Avengers: Końca gry, która nie spodobała się widzom, była ta z finałowej bitwy, w której większość żeńskich bohaterek wspólnie rusza na pomoc Kapitan Marvel. Pojawiały się opinie, że był to nienaturalny i niepodbudowany fabularnie fragment, którego celem było jedynie przypodobanie się widzom. 

Teraz na temat sceny wypowiedziała się Nia DaCosta, reżyserka nadchodzącego The Marvels. W filmie w centrum zdarzeń będą tam trzy superbohaterki – Kapitan Marvel, Ms. Marvel i Monica Rambeau, znana już z serialu WandaVision. DaCosta stwierdziła, że oglądając scenę z Avengers, czuła niedosyt.

Podobnie jak wiele kobiet na świecie obejrzałam “Koniec gry” i doświadczyłam tych sześciu sekund ze wszystkimi kobietami Marvela razem. Miałam ciarki, ale byłam też zirytowana, bo chciałabym dwie godziny czegoś takiego. Miło więc, że postanowili zrobić drużynowy film z trzema moimi ulubionymi bohaterkami, to bardzo ekscytujące.

DaCosta dodała też, że zawsze chciała być częścią uniwersum Marvela. Zapowiedziała też, że w The Marvels Kapitan Marvel i Monica będą musiały na nowo nawiązać więź, a Ms. Marvel będzie mieć z Carol Danvers taką relację, jaką bohaterka miała niegdyś właśnie z Monicą. Razem stworzą siostrzaną relację, gdzie każda postać prezentuje inny punkt widzenia,

Po pokazach testowych scena z bohaterkami z Końca gry wzbudzała wątpliwości także producentów Marvela. Informację tę zdradziła producentka wykonawcza Trinh Tran w książce “The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe”. Tran pisze o tym, że pomysł na zebranie grupy superbohaterek pojawił się o tym, gdy do sieci trafiło viralowe zdjęcie z aktorkami występującymi w MCU. W tamtym czasie wiele z nich rozmawiało z Kevinem Feigem na temat możliwości stworzenia filmu poświęconego wyłącznie kobietom, jednak ostatecznie przerodziło się to w rozszerzenie ich roli w finałowej bitwie. Tran pisze:

Kiedy zaczęliśmy pokazywać wczesne wersje, martwiło nas, czy ta scena sprawia wrażenie przymilania się. Zastanawialiśmy się, czy ludzie będą mówić “Aha, więc umieściliście tę scenę tylko po to, żeby ją umieścić. Czy jest ona istotna dla całej historii?”. Cały czas mieliśmy to z tyłu głowy.

Pomimo tych obaw, producenci byli zdeterminowani, żeby umieścić w filmie moment reprezentujący “girl power”. Aby uzasadnić istnienie tego fragmentu, dokręcono kilka scen z udziałem superbohaterek w czasie bitwy, w nadziei, że wówczas ich zebranie się w jedną grupę będzie bardziej naturalne.

The Marvels zadebiutuje 28 lipca 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA