search
REKLAMA
News

Reżyser WATAHY nakręci SERIAL FANTASY na podstawie powieści nagrodzonej NIKE

Weronika Lipińska

5 stycznia 2021

REKLAMA

Michał Gazda – reżyser odpowiedzialny za Watahę, polski serial produkcji HBO, który odniósł ogromny sukces – podjął się realizacji serialu, który powstanie na podstawie powieści fantasy nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike 2020, Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli.

Baśń o wężowym sercu... autorstwa Radka Raka i wydana przez wydawnictwo Powergraph podejmuje próbę stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, ale została napisana z szacunkiem dla ówczesnych realiów i snuje opowiadanie na styku faktów i legend. Na stronie wydawnictwa czytamy:

Śledzimy losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę baśni, żeby zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji 1846 roku. Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Powieść pełną rozbuchanego erotyzmu, ironii i humoru, nakarmioną mrokiem ludzkich serc.

Radek Rak z Nagrodą Literacką Nike 2020 za “Baśń o wężowym sercu lub słowo wtóre o Jakóbie Szeli”

Informacja o sprzedaży praw autorskich do ekranizacji pojawiła się na fapage’u wydawnictwa Powergraph wczoraj. Oto, co na temat projektu miał do powiedzenia reżyser:

Krytycy i recenzenci wprost podkreślali niezwykły, filmowy potencjał Baśni (tarantinowski Django w cyrkule tarnowskim). Wraz z Baśnią pojawiła się oto szansa na produkcję niesamowicie oryginalną, wręcz ekstatycznie atrakcyjną wizualnie, głęboką dramaturgicznie oraz – paradoksalnie – bardzo aktualną i ważną społecznie. Takiego combo nie sposób przecenić!

Póki co dalsze szczegóły produkcji nie są znane. Z pewnością natomiast jest na co czekać.

 

 

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA