search
REKLAMA
News

Reżyser NIE CZAS UMIERAĆ miał pomysł, by akcja toczyła się w głowie Jamesa Bonda

Łukasz Budnik

21 kwietnia 2020

REKLAMA

Gdyby nie pandemia koronawirusa, już od kilku tygodni w kinach oglądalibyśmy Nie czas umierać, 25. odsłonę cyklu o Jamesie Bondzie. Choć premiera została przesunięta na listopad, temat filmu nie ucichł. Niedawno w wywiadzie opowiadał o nim reżyser, Cary Fukunaga, i zdradził, jaki był jeden z jego pomysłów na fabułę. 

Fukunaga odwołał się do jednej ze scen z poprzedniego filmu, Spectre, w którym Bond jest torturowany przez głównego antagonistę, Blofelda. Złoczyńca wwierca się w głowę agenta 007. Po premierze filmu krążyła teoria, że wszystko, co dzieje się od tamtej chwili, to jedynie złudzenie Bonda. Na tym koncepcie Fukunaga chciał oprzeć Nie czas umierać.

Miałem pomysł, żeby akcja toczyła się w siedzibie przeciwnika z poprzedniego filmu. Jest tam scena, w której w głowę Bonda wwierca się igła mająca sprawić, że wszystko zapomni – potem jednak w cudowny sposób ucieka i wraz z Léą wysadza całe miejsce. Myślałem sobie: “co by było, gdyby wszystko do końca drugiego aktu toczyło się w jego głowie?”.

https://www.youtube.com/watch?v=c6tquYcA1ng

Fukunaga zapewne porzucił własny pomysł, bo nic nie wskazuje na to, żeby Nie czas umierać uciekało się do takich rozwiązań. Postprodukcja filmu została już zakończona, a Fukunaga wcześniej zapewniał, że nie będzie ingerować w film do czasu premiery.
Jak podobałoby wam się rozwiązanie, o którym mówił reżyser?
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA