search
REKLAMA
News

Reżyser LEGIONU SAMOBÓJCÓW odpowiada na zarzuty dotyczące seksualizowania Harley Quinn

Łukasz Budnik

8 maja 2020

suicide squad
REKLAMA

Od czasu premiery Legionu samobójców David Ayer, reżyser filmu, mierzy się z krytyką dotyczącą jego dzieła. Najwięcej negatywnych słów kierowanych jest w stronę Jokera w wykonaniu Jareda Leto, choć wielokrotnie wraca również temat seksualizowania Harley Quinn, granej przez Margot Robbie. 

Wśród scen przytaczanych jako argumenty są te, w których Harley ubiera bluzkę w towarzystwie wpatrzonych w nią mężczyzn lub przemieszcza się (i wypina w stronę kamery) w bardzo krótkich szortach. Temat powrócił w zeszłym miesiącu, gdy jedna z użytkowniczek Twittera napisała, że w przeciwieństwie do Legionu samobójców, w Ptakach Nocy Harley była prawdziwą postacią, nie jedynie atrakcją wizualną. Ayer w odpowiedzi po raz kolejny zaznaczył, że to Quinn miała być główną bohaterką jego filmu, jednak w autorskiej wizji zamieszało studio. Jednocześnie zapewnił, że się poprawi. 

Kolejną wymianę zdań reżyser przeprowadził wczoraj, po tym jak zapowiedziano, że Ayer zajmie się adaptacją powieści Harlana Cobena pt. Sześć lat później. Użytkownik Twittera oznaczył reżysera w poście, w którym ironicznie zastanawiał się, czy w filmie znajdą się ujęcia na kobiece pośladki i biust. Ayer odpisał:

Dlaczego miałbym to zrobić? Tak, jestem mężczyzną, ale mam dobrą duszę i wspieram feminizm. Takie ataki są bolesne. Nie jestem waszym wrogiem. (…) Czy reżyserzy powinni nagrywać tylko okryte kobiety? Co, jeśli aktor chce być przedstawiona jako istota seksualna? Mogę to zrobić? Jakie są zasady? Pomocy! ?

Zgadzacie się z krytyką sposobu, w jaki przedstawiona została Harley Quinn w Legionie samobójców?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA