search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO pojawi się w Polsce!

Łukasz Budnik

30 października 2019

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy, że na festiwalu EnergaCamerimage pojawi się Edwart Norton, by odebrać nagrodę imienia Krzysztofa Kieślowskiego. To nie jedyna gwiazda Hollywood która uświetni festiwal – kilka dni temu poinformowano, że w Toruniu pojawi się również Danny DeVito, a dziś dotarła do nas wieść, że galę zamknięcia uświetni… Quentin Tarantino i Robert Richardson, operator jego filmów!

16 listopada panowie zostaną uhonorowani Nagrodą dla Duetu Autor Zdjęć-Reżyser i wspólnie z widzami obejrzą Pewnego razu… w Hollywood. Tak sprawę komentuje Marek Żydowicz, dyrektor Festiwalu (cytat pojawił się na oficjalnej stronie Camerimage):

Duet ten zachwycił dylogią “Kill Bill”, stworzył alternatywną wersję II wojny światowej w “Bękartach wojny”, dokonał dekonstrukcji amerykańskich mitów w Django, ukazał na taśmie 70mm piękno westernu w “Nienawistnej ósemce”. Z kolei “Pewnego razu… w Hollywood” to poruszająca do żywego i jednocześnie podnosząca na duchu opowieść o Los Angeles na przełomie dwóch epok. Robert Richardson i Quentin Tarantino opowiadają ciekawe, wizualnie imponujące historie, które służą za przypomnienie, dlaczego wielu z nas zakochało się w kinie. Przyznajemy im tę nagrodę z ogromną przyjemnością”.

Gratulujemy!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA