search
REKLAMA
News

Producentka AVENGERS: KOŃCA GRY przyznaje, że studio obawiało się reakcji na scenę z superbohaterkami w finałowej bitwie

Producentka “Avengers: Końca gry” wspomina, że studio obawiało się, że scena współpracy superbohaterek zostanie uznana za przymilanie się widzom.

Łukasz Budnik

27 października 2021

REKLAMA

Gdy w 2019 roku na ekrany trafiło widowisko Avengers: Koniec gry, spotkało się ono z pozytywnym przyjęciem wśród widzów i recenzentów. Nie oznacza to, że pewne elementy nie były krytykowane. Jedną ze scen, która nie spodobała się widzom, była scena z finałowej bitwy, w której większość żeńskich bohaterek wspólnie rusza na pomoc Kapitan Marvel. Pojawiały się opinie, że był to nienaturalny i niepodbudowany fabularnie fragment, którego celem było jedynie przypodobanie się widzom. 

Okazuje się, że po pokazach testowych scena wzbudzała wątpliwości także producentów Marvela. Informację tę zdradziła producentka wykonawcza Trinh Tran w nowej książce zatytułowanej “The Story of Marvel Studios: The Making of the Marvel Cinematic Universe”. Tran pisze o tym, że pomysł na zebranie grupy superbohaterek pojawił się o tym, gdy do sieci trafiło viralowe zdjęcie z aktorkami występującymi w MCU. W tamtym czasie wiele z nich rozmawiało z Kevinem Feigem na temat możliwości stworzenia filmu poświęconego wyłącznie kobietom, jednak ostatecznie przerodziło się to w rozszerzenie ich roli w finałowej bitwie. Tran pisze:

Kiedy zaczęliśmy pokazywać wczesne wersje, martwiło nas, czy ta scena sprawia wrażenie przymilania się. Zastanawialiśmy się, czy ludzie będą mówić “Aha, więc umieściliście tę scenę tylko po to, żeby ją umieścić. Czy jest ona istotna dla całej historii?”. Cały czas mieliśmy to z tyłu głowy.

Pomimo tych obaw, producenci byli zdeterminowani, żeby umieścić w filmie moment reprezentujący “girl power”. Aby uzasadnić istnienie tego fragmentu, dokręcono kilka scen z udziałem superbohaterek w czasie bitwy, w nadziei, że wówczas ich zebranie się w jedną grupę będzie bardziej naturalne. Jak pokazały reakcje widzów, cel nie został do końca spełniony.

Tymczasem w przygotowaniu jest kontynuacja Kapitan Marvel, zatytułowana The Marvels. W centrum zdarzeń będą tam trzy superbohaterki – Kapitan Marvel, Ms. Marvel i Monica Rambeau, znana już z serialu WandaVision

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA