search
REKLAMA
News

Prezes MARVEL STUDIOS uważa, że Akademia przyznająca Oscary jest uprzedzona do filmów superbohaterskich

Stojący na czele Marvel Studios Kevin Feige sądzi, że filmy superbohaterskie zasługują na większe uznanie.

Łukasz Budnik

12 grudnia 2021

mcu oscary
REKLAMA

Choć filmy Marvela o superbohaterach przynoszą duże wpływy z kas biletowych, rzadko liczą się w sezonach nagród. W ostatnich latach zdarzyło się kilka wyjątków (w tym nominacja dla Czarnej Pantery w kategorii Najlepszy film), jednak wciąż nie zadowalają one Kevina Feigego, który stoi na czele Marvel Studios.

Feige uważa, że Akademia jest uprzedzona do filmów superbohaterskich. W rozmowie z “The Hollywood Reporter” powiedział w kontekście filmu Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni:

Myślę, że zawsze jesteśmy stratni ze względu na logo Marvela i uprzedzenie do gatunku, które z pewnością istnieje. Byłem zachwycony, gdy Czarna Pantera została doceniona za to, jakim osiągnięciem była. Jest wielu fanów komiksów, którzy nie wiedzieli, kim jest Shang-Chi, a jednak praca Destina, Dave’a, Sue i Joela sprawiła, że powstał coś, co spodobało się widowni. My to doceniliśmy, widzowie także, i bardzo chciałbym, żeby ciężka praca wszystkich, którzy opowiedzieli tę historię, też została doceniona.

kevin feige

W ostatnich latach wśród nagrodzonych przez Akademię filmów opartych na komiksach znalazły się m.in. Logan (nominacja za scenariusz), Spider-Man Uniwersum (Oscar dla najlepszej animacji) czy Joker, który był nominowany w kategorii Najlepszy film, a Joaquinowi Phoenixowi przyniósł statuetkę dla najlepszego aktora. Samo MCU łącznie może poszczycić się trzema Oscarami (wszystkie dla Czarnej Pantery), choć zbliżający się Spider-Man: Bez drogi do domu będzie 27 filmem uniwersum.

Zgadzacie się ze słowami Feigego?

Zdjęcie główne: ScreenRant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA