search
REKLAMA
News

Prezes MARVEL STUDIOS jest pewny, że streaming to przyszłość

Łukasz Budnik

22 grudnia 2020

REKLAMA

Kilkanaście dni temu odbyła się konferencja Disneya dla inwestorów, na której ogłoszono nowe produkcje, w tym ze świata Marvela oraz Gwiezdnych wojen (w przygotowaniu jest po 10 seriali, więcej o tych drugich tutaj). Kevin Feige, prezes Marvel Studios, zdradził wówczas kilka ciekawych informacji na temat nadchodzących produkcji. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w przygotowaniu są takie seriale jak Secret Invasion, Armor Wars Ironheart, a filmowa Fantastyczna Czwórka zostanie wyreżyserowana przez Jona Wattsa. W połączeniu z poprzednimi informacjami na temat tak zwanej Czwartej Fazy, utworzyła się kolejka widowisk, które zobaczymy w kolejnych latach w formie filmów i – przede wszystkim – seriali.

W rozmowie z portalem Emmys.com, Feige stwierdził wypowiedział się na temat streamingu.

Streaming na 100% jest przyszłością i formą, w jakiej widzowie chcą oglądać treści. Mam nadzieję, że będą chcieli sięgnąć także po nasze seriale. Czegoś takiego, jak “WandaVision” nie można osiągnąć za pomocą filmu. Na film chodzi się po to, aby zobaczyć coś, czego nie zapewni ci streaming, z kolei po streaming sięgasz chcąc obejrzeć rzeczy, których nie ujrzysz w kinie.

WandaVision to pierwszy z seriali Marvela, które zadebiutują na Disney+. Rolę Wandy i Visiona powtórzą w nim Elizabeth Olsen i Paul Bettany. Feige dodaje:

Wraz z moim zespołem zastanawialiśmy się, jaki będzie kolejny krok, zarówno wymagający, jak i niespodziewany. Skierowanie się ku telewizji było zastrzykiem adrenaliny. Elizabeth i Paul to wspaniali aktorzy, którzy zrobili niesamowite rzeczy w czterech filmach, ale nie mieli nigdy okazji zdominować narracji. Świetnie było w końcu dać im platformę, która pozwoli im w pełni pokazać ich talent.

WandaVision zadebiutuje na Disney+ 15 stycznia.

Zgadzacie się z tezą, którą przedstawił Kevin Feige?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA