search
REKLAMA
News

Powstaje polska wersja THE OFFICE. Trwają już zdjęcia

The Office PL ma zadebiutować jesienią.

Łukasz Budnik

8 lipca 2021

REKLAMA

W 2001 roku zadebiutowało Biuro, brytyjski serial stworzony przez Ricky’ego Gervaisa oraz Stephena Merchanta. Produkcja doczekała się wielu remake’ów w różnych krajach, z czego najpopularniejszy jest ten amerykański, gdzie główne zagrali m.in. Steve Carrell, John Krasinski, Rainn Wilson i Jenna Fischer. Canal+ poinformowało dziś, że we współpracy z BBC Studios tworzy polską wersję serialu. 

Polska wersja – zatytułowana The Office PL – będzie osadzona w polskich realiach, choć scenariusze są konsultowane z BBC i akceptowane z góry. W informacji Canal+ czytamy, że twórcy inspirację czerpali z aktualnych nastrojów społecznych i konfliktów, nie szczędząc kontrowersyjnego poczucia humoru. Małgorzata Seck, Wiceprezes Zarządu ds. Programowych Canal+ Polska, powiedziała:

W przypadku serialu komediowego wyznacznikiem jakości jest brak cenzury, jeśli chodzi o żart, o język. Dlatego w THE OFFICE PL pozwalamy sobie na więcej niż w konwencjonalnej komedii w odcinkach, przekraczamy granice, dajemy do myślenia. I to jest właśnie premium. Naszą ambicją jest, żeby serial THE OFFICE PL był elementem masowej kultury, który wpływa na społeczeństwo. Serial komediowy może być również narzędziem kształtowania postaw.

Akcja The Office PL będzie rozgrywać się w Siedlcach w firmie zajmującej się produkcją wody mineralnej i prowadzonej przez pozbawionego autorefleksji Michała. Przedsiębiorstwo zostanie przejęte przez nowego właściciela, co zaniepokoi pracowników. W obsadzie znaleźli się m.in. Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak i Milena Lisiecka. Za reżyserię odpowiada Maciej Bochniak, a za scenariusz Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło oraz Mateusz Zimnowodzki. Kierownikiem literackim z ramienia Canal+ jest Michał Oleszczyk. Producenci zaznaczają, że w polskiej wersji serialu zobaczymy silną kobiecą bohaterkę (w tej roli V. Aleksander), która będzie równoprawną przeciwniczką głównego bohatera.

Premiera została zaplanowana na jesień.

Autorem zdjęć z tekstu jest Łukasz Bąk. Więcej informacji na stronie Canal+.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA