search
REKLAMA
News

Powstaje nowy filmowy MORTAL KOMBAT. Produkuje reżyser “Obecności” i “Aquamana”

Łukasz Budnik

15 maja 2019

Mortal Kombat
REKLAMA

Fani popularnej serii gier Mortal Kombat mogą zacierać ręce. W Australii Południowej już wkrótce ma ruszyć pre-produkcja nowej filmowej adaptacji tego tytułu. 

Nie znamy jeszcze szczegółów na temat obsady, wiemy za to, że – zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku lat – na stanowisku producenta zasiądzie James Wan (PiłaObecnośćAquaman), a reżyserią zajmie się debiutant mający do tej pory na koncie sukcesy w dziedzinie reklamy – Simon McQuoid. Film powstanie dla New Line Cinema.

Jak poinformował premier Australii Południowej, będzie to największy projekt realizowany na tamtym obszarze – powstanie dzięki niemu 580 miejsc pracy. Budżet zaplanowano na 70 milionów dolarów. James Wan wyraził swoją radość z pracy nad kolejnym projektem realizowanym w Australii (tam też powstawały główne zdjęcia do Aquamana).

Do tej pory powstały dwie filmowe adaptacje Mortal Kombat – w latach 1995 i 1997. O ile ta pierwsza okazała się finansowym sukcesem i zyskała wśród widzów status kultowy, druga (z podtytułem Unicestwienie) była już znacznie większą porażką finansową i artystyczną. Nowa wersja ma być rebootem serii. 

Wchodzący niedługo do polskich kin Detektyw Pikachu jest teraz najlepiej ocenianą adaptacją gry komputerowej w historii. Czy Mortal Kombat ma szansę go pokonać? Okaże się za jakiś czas – póki co pozostaje czekać a kolejne wieści.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA