search
REKLAMA
News

FORREST GUMP doczekał się remake’u z Bollywood. Pierwszy zwiastun “Laal Singh Chaddha”

Laal Singh Chaddha, podobnie jak Forrest Gump, jest adaptacją powieści Winstona Grooma.

Łukasz Budnik

4 czerwca 2022

REKLAMA

W 2019 roku dowiedzieliśmy się, że w Indiach powstaje remake Forresta Gumpa, słynnego filmu Roberta Zemeckisa z oscarową rolą Toma Hanksa, opartego na powieści Winstona Grooma. Nowa wersja zatytułowana została Laal Singh Chaddha, a do sieci trafił jej pierwszy zwiastun.

Film wyprodukowali Viacom18 Studios i Aamir Khan Productions. To właśnie Khan wcielił się w główną rolę zwyczajnego mężczyzny, który ma talent do wplątywania się w historyczne dla kraju wydarzenia. Poza nim w filmie występuje inna gwiazda Bollywood – Kareena Kapoor Khan. Film wyreżyserował Advait Chandan. Zdjęcia realizowano w ponad 100 lokacjach w Indiach. Pierwotnie produkcja miała trafić na ekrany już w grudniu 2020 roku, jednak pandemia spowodowała opóźnienia – aktualna data premiery to 11 sierpnia tego roku.

Kariera Aamira Khana trwa już ponad trzy dekady – przez ten czas zdążył wystąpić w wielu nagradzanych filmach. Jeden z nich, Lagaan, był w 2002 roku nominowany do Oscara, produkcje odnosiły sukcesy również w Chinach.  Sprawdźcie, jak aktor radzi sobie w głównej roli:

Oryginalny film z Hanksem produkowało studio Paramount. Gdy w marcu tego ogłoszono, że Laal Singh Chaddha wchodzi w etap realizacji, przedstawiciela studia wydali oświadczenie w którym stwierdzili że cieszą się, iż ponadczasowa historia zostanie pokazana nowej generacji widzów.

To nie jedyny remake, jaki powstanie w Indiach w najbliższym czasie – nowej wersji doczekają się również Gwiazd naszych wina oraz Zacznijmy od nowa

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA