search
REKLAMA
News

POTWÓR będzie antologią. Netflix zamówił kolejne dwa sezony serialu Ryana Murphy’ego

Pierwszy sezon “Potwora” opowiedział o Jeffreyu Dahmerze.

Łukasz Budnik

8 listopada 2022

Dahmer 3
REKLAMA

Dahmer — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera okazał się jednym z najgłośniejszych tytułów tego roku. Podpisana przez Ryana Murphy’ego historia słynnego seryjnego mordercy jest drugim najczęściej oglądanym serialem anglojęzycznym w historii Netflixa, która przez cztery tygodnie wygenerowała 856,22 mln godzin wyświetlania, ustępując jedynie czwartemu sezonowi Stranger Things. Na reakcję Netflixa nie trzeba było długo czekać.

Dowiedzieliśmy się, że Potwór stanie się antologią i doczeka kolejnych dwóch sezonów. Mamy zobaczyć historie kolejnych potwornych postaci z historii, które wywarły wpływ na społeczeństwo, jednak niekoniecznie będą to seryjni mordercy; na ten moment nie ma jeszcze szczegółów na ten temat. W sezonie o Dahmerze główną rolę zagrał Evan Peters, a towarzyszyli mu Richard Jenkins, Molly Ringwald, Michael Learned oraz Niecy Nash. Murphy stworzył serial wraz z Ianem Brennanem.

dahmer kadr

Przedłużenia doczekał się także inny serial Murphy’ego – Obserwator, w którym zagrali m.in. Naomi Watts, Bobby Cannavale oraz Jennifer Coolidge. Serial pomyślany był pierwotnie jako limitowany.

Czekamy na dalsze szczegóły.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA