search
REKLAMA
News

Posłuchajcie dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej z DIUNY. Kompozytorem HANS ZIMMER

Zimmer nigdy nie krył się z tym, że powieść Herberta była jedną z jego ulubionych lektur w czasach młodzieńczych.

Łukasz Budnik

23 lipca 2021

REKLAMA

Wczoraj zadebiutował nowy trailer Diuny Denisa Villeneuve’a, wyczekiwanej adaptacja klasycznej powieści science fiction autorstwa Franka Herberta. Villeneuve zgromadził na planie znakomitą obsadę (Timothee Chalamet, Oscar Isaac, Zendaya, Josh Brolin, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Jason Momoa to tylko część nazwisk), a do komponowania muzyki zatrudnił Hansa Zimmera. 

Pierwsze utwory ze ścieżki dźwiękowej filmu są już do posłuchania na YouTubie; jeden z nich słyszeliśmy także w zwiastunie. Zapoznajcie sami:

 

 

W zeszłym roku Zimmer zauważył, że przy komponowaniu do Diuny ma właściwie nieograniczone możliwości. Jak stwierdził, doprowadza wszystkich do szału, ponieważ wciąż przychodzą mu do głowy nowe opcje.

Kolejne pomysły pojawiają się każdego dnia. Eksperymentuję, choć nie mam pojęcia czy cokolwiek z tego znajdzie się w filmie. Jesteśmy jednak bardzo zaangażowani, próbujemy zrobić coś innego, solidną robotę, która będzie godna książki.

 

Zimmer nigdy nie krył się z tym, że powieść Herberta była jedną z jego ulubionych lektur w czasach młodzieńczych i że nie był w stanie odmówić propozycji komponowania muzyki do ekranizacji.

Jak podobają wam się próbki muzyki Zimmera do Diuny?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA