search
REKLAMA
News

POLSKA została FILM(org)OWYM Mistrzem Europy!

Poznajcie FILM(org)OWEGO Mistrza Europy!

REDAKCJA

12 lipca 2021

REKLAMA

Za nami 22 dni piłkarsko-filmowego święta. Rozegraliście wraz z nami aż 51 meczów, aby wyłonić najlepszą kinematografię Starego Kontynentu. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i za kibicowanie swoim ulubionym drużynom. Sprawdźcie, jak przebiegał decydujący mecz Polaków z Duńczykami. Zachęcamy was również do przyjrzenia się interesującym statystykom FME.


WYNIKI 22. DNIA FME:

DANIA – POLSKA 37:43


PODSUMOWANIE MECZU FINAŁOWEGO

Finały wielkich piłkarskich imprez rządzą się zazwyczaj swoimi prawami. W większości przypadków są to mecze, w których obie biorące w nich udział drużyny grają dość zachowawczo, badając przeciwnika i czyhając na jego błąd. W finale FILM(org)OWYCH Mistrzostw Europy nie było jednak miejsca na takie szachy. Pojedynek Duńczyków i Polaków rozpoczął się od zdecydowanego ataku Biało-Czerwonych. Po zdobyciu kilku bramek Polacy zostali z tyłu, starając się odpierać ataki Danii i zbierać siły. Gra z kontrataku po zdobyciu przewagi na początku meczu okazała się dobrą strategią. Dania nie była w stanie wyrównać. Gdy tylko zbliżyli się na dwie, trzy bramki, Polacy rzucali się do ataku, ponownie uciekając przeciwnikowi. Ostatnie minuty finałowego spotkania to parada błędów z obu stron. Widać było, jak zawodnicy Danii i Polski słaniają się na nogach. Wyczerpujący format turnieju dał się jednej i drugiej drużynie we znaki. Po odparciu ostatniego, niebezpiecznego ataku Danii Polacy umiejętnie pograli piłką na własnej połowie. Na nic dał się wysoki pressing Duńczyków, którzy w ostatnich minutach utracili jeszcze dwie bramki. Chwilę potem rozbrzmiał ostatni gwizdek finałowego meczu na Wembley. Polska została FILM(org)OWYM Mistrzem Europy!


STATYSTYKI

Na sam koniec prezentujemy wam kilka fascynujących liczb, które wyłącznie potwierdzają, że  FILM(org)OWE Mistrzostwa Europy były świetnym i pełnym niesamowitych emocji przedsięwzięciem.

102 – tyle filmów z całej Europy zaproponowaliśmy wam w ciągu 22 dni FILM(org)OWYCH Mistrzostw Europy;

101 – rekordowa liczba głosów/bramek w jednym meczu (Włochy – Turcja);

71 – rekordowa liczba bramek zdobytych przez jeden zespół/film w jednym meczu (Włochy – Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie);

2700 – tyle głosów/bramek padło na FILM(org)OWYCH Mistrzostwach Europy;

52,94 – średnia głosów/bramek na mecz.

 

Bardzo wam dziękujemy za 22 dni wspaniałej zabawy! To dzięki wam FILM(org)OWE Mistrzostwa Europy były świetną, emocjonującą zabawą! Koniecznie dajcie znać, jak podobał wam się nasz piłkarsko-filmowy turniej. 

 

REKLAMA