search
REKLAMA
News

FILM(org)OWE Mistrzostwa Europy. Podsumowanie fazy grupowej

Kto awansował, a kto odpadł po fazie grupowej FME? Sprawdźcie, jak ułożyły się Wasze głosy!

REDAKCJA

25 czerwca 2021

REKLAMA

Faza grupowa FILM(org)OWYCH Mistrzostw Europy już za nami. Sprawdźcie, kto awansował do dalszej fazy rozgrywek, a kto już dziś żegna się z turniejem. Pod podsumowaniami wyników w poszczególnych grupach znajdziecie drabinkę pucharowej części FME. Pierwsze mecze fazy pucharowej rozpoczną się już w sobotę. Serdecznie zapraszamy was do wzięcia czynnego udziału w naszej zabawie!


WYNIKI 13. DNIA FME:

SZWECJA – POLSKA 19:33

SŁOWACJA – HISZPANIA 9:38

PORTUGALIA – FRANCJA 11:35

WĘGRY – NIEMCY 10:35


PODSUMOWANIE:

Ostateczny kształt tabeli grupy A FILM(org)OWYCH Mistrzostw Europy był raczej do przewidzenia. Włosi są przecież jednym z faworytów całych zawodów, a Turcja posiada zdecydowanie ciekawszą kinematografię od Szwajcarii i Walii. Awans do dalszej fazy rozgrywek z grupy A wywalczyły aż 3 drużyny. O tym fakcie zadecydowało przede wszystkim zwycięstwo Szwajcarów nad Walią, a także stosunkowo dobra gra obronna Helwetów w pozostałych spotkaniach. Przy 78 strzelonych bramkach stracili ich 88. Chociaż bilans głosów tej drużyny jest ujemny, to wystarczył on Szwajcarom do awansu do 1/8 finału.


PODSUMOWANIE:

Awans Duńczyków z 1. miejsca w grupie B nie powinien dziwić. To przecież bardzo silna i popularna w naszym kraju kinematografia. Rywalizacja w grupie B nie była jednak dla nich spacerkiem. Drużyna Belgów rozkręcała się bowiem z meczu na mecz, a Rosjanie mają po swojej stronie sporo filmowych argumentów. Zresztą awans Rosjan dopiero z 3. miejsca jest małą niespodzianką, ale wydaje się, że ich trener swoich najważniejszych graczy użyje dopiero w fazie pucharowej turnieju.


PODSUMOWANIE:

W grupie C mieliśmy do czynienia z jedną z największych sensacji FILM(org)OWYCH Mistrzostw Europy. Drużyna Macedonii Północnej była przed zawodami skazywana na pożarcie. Tymczasem nie dość, że wygrali mecze z Austrią i Ukrainą, to jeszcze, jak równy z równym rywalizowali w meczu o 1. miejsce z Holendrami. O dużym pechu mogą mówić Austriacy. Ich bilans bramkowy okazał się za mało korzystny i w rezultacie nie znaleźli się wśród czterech drużyn, które mogły cieszyć się z awansu z 3. miejsca.


PODSUMOWANIE:

Świetne wybory trenera Szkotów i chybiona taktyka selekcjonera Anglików spowodowały, że w bezpośrednim meczu obu drużyn o 1. miejsce w grupie D to Szkocja wyszła zwycięsko. Czy wystarczy im jednak argumentów, aby powalczyć w następnej fazie turnieju? W grupie D znajdziemy kolejną ekipę, której bilans bramkowy uniemożliwił dalszą grę w FME. Mowa tu o Czechach, którzy wygrali tylko jeden mecz w grupie z jedną z najsłabszych drużyn turnieju, Chorwacją.


PODSUMOWANIE:

W przeciwieństwie do prawdziwego EURO w FILM(org)OWYCH Mistrzostwach Europy Polacy zapewnili sobie awans do dalszej fazy turnieju. Ba! Zajęli w grupie E 1. miejsce! W swoich meczach Polska przegrała wyłącznie jeden, z Hiszpanami, którzy musieli tamto spotkanie wygrać, aby nie doszło do kompromitacji, jaką byłoby odpadnięcie z turnieju już w fazie grupowej. Ostatecznie Hiszpanie zajęli 3. miejsce, ustępując o jedną bramkę w bilansie głosów drużynie Szwecji. Słowacy okazali się dostarczycielami punktów liderom grupy.


PODSUMOWANIE:

Jedna z najbardziej emocjonujących grup FME. Jej absolutnym liderem okazała się drużyna Niemiec, która może poszczycić się najlepszym bilansem bramkowym spośród wszystkich drużyn turnieju. 2. miejsce zajęła ekipa węgierska, chociaż typowano, że znajdą się za Francuzami. Trójkolorowym szło jednak jak po grudzie. Porażka z Niemcami i Węgrami doprowadziła do tego, że w ostatnim meczu z Portugalią Francuzi musieli odnieść przekonywające zwycięstwo. Zrobili to i rzutem na taśmę awansowali do 1/8 finału FME z 3. miejsca.


DRABINKA FAZY PUCHAROWEJ FME


Gracie z nami? Jak oceniacie naszą zabawę? Na które mecze 1/8 finału czekacie najbardziej? Kogo typujecie na zwycięzcę FILM(org)OWYCH Mistrzostw Europy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA